Motorra ülve mindig, még a legnagyobb melegben is be kell öltözni megfelelő védőruházatba, melynek egyik elengedhetetlen része a motoros kesztyű, hiszen, ha elesünk a kezünket tesszük ki magunk elé ösztönösen, hogy tompíthassuk az esést. Ha kesztyű nélkül esünk el, a kezünk súlyosan megsérülhet. Az esés elleni védelem mellett, óvja kezünket a becsapódó bogaraktól is, melyek bár apróak, 120km/h sebesség mellett az ujjainknak ütköző bogarak igen kellemetlenek, mintha megannyi tűvel szurkálnának. Emellett a menetszél nem tesz jót a védtelen ízületeinknek, mellyel nem most, hanem évek múltán lehet gond. Mint minden motoros ruhának, így a motoros kesztyűnek is speciális kialakítása van, egy síkesztyű, vagy kertészkesztyű nem megfelelő erre a célra.
A különböző motorozási stílusokhoz, különböző motoros kesztyű viselése ajánlott, melyeket speciálisan úgy alakítottak ki, hogy azok megfeleljenek minden fontos kritériumnak, mely elvárható egy kesztyűtől.
Sportmotoron karbon vagy műanyag protektorokkal és szellőző nyílásokkal ellátott, hosszú szárú, bőrből készült motoros kesztyű viselése a legbiztonságosabb. A protektorok az ütődés és a csúszás ellen is védenek. A bőrnek köszönhetően kellően rugalmas a kesztyű, és egyszerű a motort kezelni, ugyanakkor elég tartós, melyet egy esetleges borulás, vagy csúszás nem koptat el teljesen.
Cross motorozáshoz vagy off-road motorozáshoz egy protektorokkal ellátott textil kesztyű a megfelelő választás, hiszen itt nem kell aggódni a túl nagy menetszél és az aszfalton való csúszás miatt, de a beütődés miatt annál inkább. Az ideális cross motoros kesztyűnek jó tapadást kell biztosítania, hiszen a dombokon való ugratás során nem volna túl szerencsés, ha kicsúszna kezünkből a kormány.
Túra motorozás során célszerű olyan motoros kesztyűt választani, ami bírja az esőt is. A kordura motoros kesztyűk, amikben protektorok is vannak kiválóan alkalmasak erre a célra. Érdemes arra figyelni, hogy a kesztyű szára hosszú legyen, amibe a motoros kabát ujja betűrhető, így sem a bogarak, sem a menetszél nem hatol be a kabátba.
Minden kesztyű csak akkor látja el maradéktalanul a feladatát, ha az megfelelő méretű. A túl nagy kesztyű leesik a kezünkről, gyűrődik, elcsavarodik, a protektorok sem a megfelelő helyen vannak. A túl kicsi motoros kesztyű pedig túl merev, melyben nem tudjuk szabadon mozgatni ujjainkat, így a motor kezelése is nehézséget okozhat. A méret táblázat segíthet választani, de érdemes felpróbálni a motoros kesztyűt vásárlás előtt, hogy tökéletesen illik-e a kezünkre, a protektorok megfelelő helyre esnek-e, valamint megfelelően tudjuk-e hajlítani az ujjainkat, ami elengedhetetlen a kuplung, fék, kezelőgombok és persze a gázkar használatához.